Mercedes-Benz


Mercedes-Benz – марка, що входить в міжнародний автомобільний концерн Daimler AG зі штабквартирою в Штуттгарті (Німеччина). Є другим за обсягами продажів вантажівок. Daimler AG також виробляє автобуси, двигуни і надає фінансові послуги. До складу концерну входять такі підрозділи:

  • Mercedes-Benz Cars Group: виробництво легкових автомобілів під марками Mercedes-Benz, Mercedes-AMG, Smart.
  • Daimler Trucks Group: виробництво великотоннажних вантажівок і автобусів, двигунів під марками Mercedes-Benz. Крім того, північноамериканський підрозділ Daimler Trucks North America LLC є найбільшим виробником великотоннажних вантажівок на північноамериканському континенті з такими провідними марками як Freightliner, Detroit Diesel, Sterling Trucks, Thomas Built Buses, Western Star Trucks. До групи з виробництва вантажівок і автобусів входить також Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation.
  • Mercedes-Benz Vans Group: виробництво малотоннажних вантажівок під маркою Mercedes-Benz.
  • Daimler Buses Group займається виробництвом автобусів під марками Mercedes-Benz, Orion Bus Industries, Setra.

Крім того, одним з найважливіших підрозділів, що сприяють продажам, є Daimler Financial Services, що включає Mercedes-Benz Bank AG, Mercedes-Benz Financial, Daimler Truck Financial, Daimler Fleet Management GmbH.

Станом на 2013 р. концерну Daimler AG належать також частки у BharatBenz, Denza, KAMAZ, Beijing Automotive Group, Tesla Motors, Renault-Nissan Alliance.

Власне Mercedes-Benz є ключовою маркою, об'єднуючою великотоннажні, середньотонажні, малотоннажні вантажівки, комерційні автомобілі, автобуси на відповідних платформах вантажівок, а також легкові автомобілі. Виробництво Mercedes-Benz включає в себе повний цикл - від розробки двигунів до фарбування.

Історія

Історія марки Mercedes-Benz розпочинається з 1883 р. і 1890 р., із заснування двох незалежних фірм Benz & Cie і Daimler Motoren Gesellschaft відповідно. До їх злиття автомобілі компанії Benz вироблялися під маркою Benz, а автомобілі компанії Daimler під маркою Mercedes. З 1926 р., після об'єднання двох компаній, автомобілі виробляються під маркою Mercedes-Benz. З цього моменту ведеться історія компанії Daimler-Benz AG, яка пережила фізичне знищення в 1944 р. під бомбардуваннями союзників і була відновлена в 1946 р.

B 1998 р. після злиття з Chrysler компанія стала називатися DaimlerChrysler AG, а після продажу підрозділу Chrysler в 2007 р. - лише Daimler AG. Однак основною автомобільної маркою залишається Mercedes-Benz.

Вантажівки марки Mercedes випускаються з 1 жовтня 1896 р. (Daimler Motoren Gesellschaft). Daimler-Benz з 1926 р. виробляв 3-5-тонні вантажівки. У повоєнний час виробництво вантажівок було розширено.

Вантажівки із кубічними кабінами почали виготовлятися з 1965 р. в Верті (Wörth) у трьох модифікаціях: з загальною масою 6-11 тонн, 8-15 тонн, 15-22 тонни. З 1984 р. до 1998 р. почав формуватися дизайн сучасного покоління вантажівок. З 1998 р. випускаються поточні моделі Actros, Atego, Axor, Antos і Arocs. Основним місцем виробництва з 1965 р. залишається німецьке місто Верт (Wörth), де здійснюється кінцева збірка моделей Actros, Atego, Axor, Econic, Zetros і Unimog. До 2012-2013 рр. всі моделі були модернізовані, і в світ вийшло їх друге покоління.

Mercedes-Benz Atego
Mercedes-Benz Atego
Mercedes-Benz Actros
Mercedes-Benz Actros
Mercedes-Benz Antos
Mercedes-Benz Antos
Mercedes-Benz Arocs
Mercedes-Benz Arocs
Mercedes-Benz Unimog
Mercedes-Benz Unimog
Mercedes-Benz Zetros
Mercedes-Benz Zetros
Mercedes-Benz Econic
Mercedes-Benz Econic

Atego

Модель Atego являє собою легку вантажівку з корисною масою від 6,5 до 15 тонн, що оснащується чотири-і шестициліндровими двигунами серії 904 і 906 відповідно з потужністю від 90 до 240 кВт, п'яти і шестиступінчастими КПП.

Actros

Модель Actros - це важкоатлет серед вантажівок Mercedes-Benz. Модель випускається з 1996 р. з оновленнями. У 2011 р. вийшло друге покоління цих тягачів. Перше покоління з 1996 р. до 2011 р. оснащувалося двигунами від 230 до 480 кВт і загальною масою до 41 тонни. Друге покоління оснащується двигунами класу ЄВРО 6 потужністю від 175 до 460 кВт і загальною масою до 44 тонн. Двигуни відповідають стандартам ЄВРО 5 та ЄВРО 6 для вантажівок і дозволяють економити відповідно до 7% і 5% палива в порівнянні з попередниками. Вантажівки обладнуються АКПП Mercedes PowerShift 3.

Axor, Antos, Arocs

Модель Axor являє собою середньотоннажну вантажівку, що займає нішу між Actros і Atego. Обладнана шестициліндровими двигунами з потужністю від 170 до 315 кВт. Вона створена для пересування як у міському та регіональному, так і в магістральному циклі. Загальна маса варіюється від 18 до 26 тонн.

Його спеціальні модифікації Antos і Arocs вийшли в 2012 р. і оснащуються двигунами ЄВРО 6. Модель Antos застосовується в дистрибуції важких вантажів. Модель Arocs застосовується для робіт в комунальному та сільському господарстві в комплектації з навісним обладнанням та спеціальними шинами.

Unimog

Модель Unimog являє собою повнопривідну малотоннажну вантажівку або дослівно універсальний моторний апарат ("Universal-Motor-Gerät"). Він призначений для застосування в сільському господарстві, для комунальних і будівельних служб і військового застосування та інших областях поза межами автомобільних доріг.

Zetros

Модель Zetros - це спеціальна серія вантажівок для важкого позашляхового застосування. Вона являє собою повнопривідну капотну вантажівку з колісною формулою 4х4 або 6х6. Модель була представлена в 2008 р. на Паризькому автосалоні. Після цього основним замовником був Бундесвер (збройні сили ФРН). Серійно оснащується дизельним мотором OM 926 LA об'ємом 7,2 літри потужністю 240 кВт і 9 ступінчастою механічною коробкою передач. Відповідає екологічним вимогам ЄВРО 3 або ЄВРО 5.

Econic

Модель Econic являє собою модифіковану кабінну вантажівку з дуже низькою посадкою, розроблену Sachsenring AG для комунальних служб або аеропортів. Загальна маса становить від 18 до 26 тонн. Дана модель може оснащуватися газовим або гібридним двигуном.

Comments